מאיזה גיל כדאי לקחת ילד לקולנוע? (מאמר 2)

  • by

אז סיפרתי לכם שלקחתי את הבן שלי לסרט בקולנוע, פעם ראשונה בחייו, כשהיה כבן 5. ביחד עם עוד אמא ובנה, חבר של הבן שלי. הסרט – שכחו אותי בגלקסיה.

וסיפרתי שהיה שם קטע שממש הפחיד את בני שכנראה גם ניחן בהרבה רגישות. האמת, זה היה מפחיד…

הילד בסרט טייל בכוכב  אליו נפלט מהחללית של הוריו, ביחד עם הרובוט עוזרו הנאמן. באיזשהו שלב הצטרפה אליהם חיה נחמדה מאינסוף החיות המוזרות שבכוכב הזה, והתחילה ללכת אחריהם לכל מקום. הרובוט השומר של הילד, שכל דבר לא ברור שלח לבדיקת המחשב שלו, לא היה בטוח לגבי טיב החיה הנ"ל, האם היא טובה להם או לא.

ואז קרה המקרה……. הילד החמוד של הסרט התלהב ואכל מאחד הפירות הצבעוניים מבהיקים כחולים מושכים ביותר שהיו שם, לא סגורה לגבי הצבע, אבל זה היה משהו מושך ומפתה ביותר.

תוך כמה שניות, הילד התחיל לשנות צבע או משהו כזה, נראה לי שהתחיל להפוך לכחול. ואז הוא התחיל להפוך למשהו קפוא כמו אבן, חלק אחרי חלק של הגוף שלו..  (וזה סרט לילדים!)

הרובוט מקבל אותות על מצבו הפיזי של הילד שעוד מעט עוזב אותנו…… אמלה!!!

הילד שלי במושב לידי בקולנוע, מתחיל לבכות!! ואני מתחילה להרגיע אותו שהכל עוד מעט יסתדר..

ואז!! החיה החמודה שלנו (שכרגע שכחתי את שמה) מתחילה לרוץ ולחפש משהו…. מחפשת מחפשת ומוצאת! קוטפת איזשהו צמח ורצה בחזרה כדי להביא לילד, כל הזמן הזה אנחנו רואים את הילד בסרט הולך ונהיה קפוא בעוד חלקים של הגוף, והרובוט , הצהרותיו על מצב הילד הולכות ונהיות קשות.

החיה החמודה הגיעה, רגע לפני שכל הילד קפא. מטפטפת לפה שלו את הצמח שהביאה. ואז הילד תוך כמה שניות מתאושש וחוזר לעצמו!! Happy end .

(אבל עוד לא הסוף של הסרט כמובן ☺ )

נראה היה שהילד שלי נרגע. 

אבל כמה דקות אחרי כן, הוא פתאום התחיל לבכות. ואמר שהוא מאוד פחד על הילד, ולא עזר שהוא כבר בסדר והכל בסדר, הוא זכר את הסצנה המפחידה וזה נשאר לו בראש!

זה נשאר לו בראש עוד הרבה אחרי החויה בקולנוע…

אז מאז לא היינו שוב בקולנוע, נחכה עוד קצת שיגדל, ועכשיו בכלל קורונה ואין קולנוע….. כנראה שלא חייבים.