חרדה – מה קורה לי?

  • by
"אני לא מבין מה קורה לי"

בשנים האחרונות החלה תופעה שהולכת ומתרחבת. אנשים, מכל קשת הגילאים, מתמודדים עם פרץ של רגש שלילי. ברוב המקרים, אפילו לא יודעים מה גורם להתפרצות הזו. בדרך כלל מתפתח דיכאון כשאדם מרגיש שאין לו שליטה על המצב. פתאום יש התפרצות של רגש שלא ברור מה לעשות איתו, מנסים להתמודד, וכשהאדם מרגיש שהוא לא יכול להתגבר על זה, מתפתחת בו החרדה. מה קורה לגוף שלי? הוא בוגד בי, אני לא מבין מה קורה לי.

חכמת הקבלה מסבירה שהטבע שלנו הוא רצון, רצון ליהנות. אם יש הנאה, ההרגשה שלנו טובה. אם אין הנאה אז רע לנו. אלו החיים שלנו. להרגיש טוב בצורה אופטימלית  היום וגם לעתיד, זו שאיפתנו העיקרית. אנחנו מרגישים שאנחנו חיים בג'ונגל וכולם רוצים רק לאכול אחד את השני. אין שום וודאות לא למחר וגם לא למה שיקרה בעוד דקה. זו האווירה של חיינו – הישרדות ומלחמה. כך מתנהגים בכבישים, ברחובות ואפילו במשפחה. לכן, אם הטבע שלנו הוא ליהנות, אנחנו מקבלים כל פעם מהחיים שלנו הרגשות שליליות וזה מכניס אותנו לדיכאון ולחרדות.   רואים זאת בכל התחומים – הילדים לא קשורים להורים, ההורים לא מתקשרים ביניהם, המשפחה לא קשורה למדינה, כולנו כמו תלויים באיזה חלל, בלי-אוויר.

חכמת הקבלה מבהירה שהרגשות האלו הם סימפטום למחלה. הם קיימים כדי לעורר ולגרום לנו להבין שמאחורי כל הסימפטומים – כמו החרדות, משבר האקלים ואסונות הטבע, הקורונה –  מאחוריהם יש מחלה אחת. השורש של כל הבעיות הוא בעצם בתוכנו וברשת הקשרים בינינו. אין בעיה עם זה שכולנו רצון ליהנות, הבעיה היא שזה תמיד מגיע על חשבון הזולת. שליטה וניצול אנשים, וברמה הגלובלית ניצול כדוה"א. האגו האנושי גדל ומתפתח וכעת כבר קשה לנו להסתדר כאנשים וחיינו הפכו למאבקי טורפים ונטרפים. 

הפתרון? הטבע עושה את כל זה בכוונה, הוא מעורר אותנו כדי שנחזור לאיזון הנכון. שנעשה שינוי מהותי באיכות היחסים שלנו עם הסובבים אותנו. נשנה את סביבת החיים שלנו, את הרוח שבנו, היחסים והקשרים ביננו האנשים. הטבע כולו קשור במערכת אחת וכל הרמות בו מחזיקות ותומכות זו בזו. כדי להפסיק לקבל מכות, ולחיות בביטחון, בחום ובאושר, אנחנו חייבים לחיות לפי חוקי הטבע – חוק הערבות. ההפך מחרדה היא שמחה! מאיפה היא יכולה לבוא? מהידיעה של מהו מקור החיים. מה הסיבה להרגשת החרדה.