עזרה הדדית כלל עולמית

  • by

העולם נמצא במשבר קורונה, זו יריית הפתיחה של הטבע להובלתנו לשיתופי פעולה ולעזרה הדדית כלל עולמית. משבר כלכלי כמעט בכל מדינה בעולם. המוני מובטלים, משפחות של מעמד הביניים שהפכו להיות נזקקות, העוני הולך ומתפשט ויותר משפחות מוצאות עצמן ללא יכולת לספק לעצמן את הצרכים הבסיסיים. 

אנחנו בפתחו של משבר מזון עולמי. בעוד שעד עידן הקורונה חיינו בכדור שחציו המרוחק, "הבלתי נראה לעין", היה רעב ללחם, הרי שחציו הקרוב לנו, המצוי בנו, נהנה משפע מזון עד לכדי בעיית עודף משקל, עתה עם הופעת הקורונה כווירוס כלל עולמי שאינו פוסח על אף מדינה, המשבר הכלכלי והרעב כבר לא נמצאים אי שם, מרוחקים מהעין. הם כבר ממש בתוכנו ואינינו יכולים יותר לעצום את עינינו כאילו הם לא קיימים, נהפוך הוא הם הולכים ומעמיקים. 

חצי כדור נהנה עד כה משפע מזון

הטבע דוחף אותנו להתפתחות אנושית כלל עולמית. הוא דוחף אותנו להיות אינטגרליים כמוהו. מקושרים בכל, להיות כאיש אחד בלב אחד. לטבע תכנית ללכד את כל שמונת מיליארד בני האדם החיים על כדור הארץ שלנו לכדי גוף אחד החי בתלות הדדית, גוף שמצטיין בעזרה הדדית.

עד עתה פעלנו כיחידים וכמדינות נפרדות. כאגואיסטים מוחלטים. כל יחיד דואג לעצמו, כל מדינה דואגת לעצמה. לא מכבר ראינו את תמונות אלפי המשאיות עם סחורה שלא נכנסות לבריטניה המשוועת לסחורה בגלל המוטציה הבריטית והחשש שהיא תעבור לארצם. הטבע מיד הראה לנו שכל העולם אחד והמוטציה התפשטה כצפוי בכל העולם. במרוץ לחיסון, במקום שיהיו שיתופי פעולה בין מדענים ממדינות שונות, כל מדינה רצתה להתהדר בחיסון וכל חברת תרופות דאגה רק לכיסה. וגם כעת, כשיש לנו כבר חיסון, כל מדינה דואגת לעצמה ומבצעת את תהליך החיסונים לפי הבנתה ולפי כוחותיה. לכן, לטבע לא נותרה ברירה אלא להפעיל עלינו את השלב הבא של משבר המזון עד לכדי רעב.

כדי למנוע אסון כלל עולמי, כדאי שיקום גוף כלל עולמי שהוא מעל הממשלות ומעל שיקולים אינטרסנטיים, שתפקידו יהיה להגיש עזרה הדדית כלל עולמית באספקת מזון לכל העמים. גוף כזה יוכל לבנות את התשתית לחיבור נכון בין כל שמונת מיליארדי האנשים שבעולם. זו תהיה ראשית העזרה ההדדית בקרב כל העמים שתוביל להתפתחות האנושות לאנושות אלטרואיסטית כלל עולמית.