דירות יוקרה בתל אביב אחרי הקורונה

  • by

מגפת הקורונה הביאה איתה לא מעט שינויים בעולם שלנו, החל מדרך הרגישה שלנו והישענות על אתרי אינטרנט וטייק אוואי, ועד למחירי השכירות שהחלו בלא מעט מקומות לרדת במחיר. כמובן ששוק הדירות גם הוא הושפע מהסגרים והפגיעה הכלכלית שהרגישו לא מעט מהעסקים בארץ, מה שהביא גם כן אל מעט קיפאון בשוק דירות היוקרה בארץ ובמיוחד בתל אביב. המגמה בשוק זה היא קצת יותר מעורכת ממה שאפשר לחשוב, יחד עם קיפאון תקופתי ולפני חיזוי עליות המחירים אנחנו ננסה לעשות לכם מעט סדר.

https://yav.co.il/דירות-יוקרה-למכירה-בתל-אביב/

הקיפאון שהלך והפשיר

קורונה הקפיאה חלק מלא מעט מהפעילויות שהיינו ריגלים אליהם ביום יום, כך גם קרה בשוק הנדלן גם של דירות היוקרה בתל אביב. שוק עסקאות נדלן אלו רשם רק בשנת 2019 קרוב ל100 עסקאות, אבל לדירות היוקרה שלא פעם תופסות גובה על מגדלי היוקרה או במרפסות עם עוצרי נשימה, דווקא רשמו רק 44 עסקאות לשנת 2020. לא מעט *אנשי נדלן מסבירים כי תקופת הקורונה הקפיאה בתחילה את שוק דירות היוקרה בתל אביב, בדיוק כמו בשווקים אחרים. אבל עם ההנכחה שלה בחיינו, החלו להתבצע עוד עסקאות שהלכו והפשירו. יחד עם זאת חשוב גם לזכור כי העיר תל אביב לא רק נהנת מדירות יוקרה שכבר קיימות, אלא גם מפרויקטים חדשים במגוון אזורים בעיר תל אביב כפי שנכתב ב- https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3887360,00.html

ביקוש שלא נגמר ומחירים מטפסים

אבל בדיוק כמו שהעריכו לא מעט מומחי נדלן ושמאים, הביקוש בקניית דירות זינק בצורה משמעותית עם הרבעון האחרון לשנת 2020. וכאשר אנחנו מדברים על דירות היוקרה בעיר תל אביב הנמצאים בלא מעט אזורים בעיר, אפשר בהחלט לחוש את הדרישה שיכולה לעלות עם הקיפאון שליווה את הרבעים הראשונים של שנת 2020. את התופעות האלו אפשר לראות גם ממוצע המחירים לדירות יוקרה בשנת 2020, לא רק בתל אביב אלא גם בעוד ערים. בעיר הרצליה מחיר עסקה של דירה יוקרה בשנת 2019 עמד על כ24.2 מיליון, ובשנת 2020 ממוצע לעסקה מסוג זה עמדה על 52 מיליון! הדבר דומה גם בתל אביב אבל פרופורציה שונה מעט, ממוצע לעסקת של דירת יוקרה עלה רק ב3 מיליון. אז השוק דירות היוקרה בתל אביב אמנם היה קפוא לתקופה לא קטנה, אבל כרגע נראה שהמחירים עלולים עוד לעלות.