תקשורת חיובית

  • by

האדם כיצור חברתי תמיד בחיפוש להיות בקשר, בעיקר עם אחרים הדומים לו. יתרון האדם על פני חיות הוא דיבור, אשר מאפשר לו יתר קשר עם הסביבה. תקשורת בהתחלה הייתה דרך סימנים ושפת הגוף, התקדמות הייתה בעזרת דיבור וכתיבה. בעידן שלנו, הקשר הפך להיות דרך רשתות תקשורת, מדיה, רשתות חברתיות, טלפונים ניידים וכדומה.

אדם של היום מעדיף להיות לבד ולהתקשר לסביבה שלו מרחוק, ככל הפחות. הריחוק בא כי האדם לא רואה תועלת בקשרים אלא אלה שרק יכולים להועיל לו.

המאפיינים של הדור מצביעים על צורך לעידן חדש שבו יכולים להשיג הנאות אחרות ברמות יותר גבוהות. הכיוון הוא להגיע לתקשורת בלתי אמצעית, שדרכה גם אפשר ליהנות וגם להנות, אשר מורגש יותר בעולם הגלובלי שכולם קשורים ותלויים בכולם. 

האנושות מתקדמת לרשת שכוללת את כולם, אחת, פשוטה ויעילה. השגת דרגה כזו של תקשורת דורשת שיטה לא-קונבנציונלית ללמד את האנושות להתקדם לכיוון מטרה זו.

בעלי רשתות התקשורת, כדי להגביר את הרווחים שלהם, לא יאפשרו לאנשים להתקדם, אלא מעודדים אותם להישאר ברמת תקשורת בסיסית אף נמוכה. יש לתת מודעות לאנשים על שימוש לא מועיל בכל הרשתות התקשורת.

איזה יחס מתוכניות בטלוויזיה או רשות חברתיות מביא לתוספת מועילה לאדם. 

הפכנו לכלים בידיים של בעלי הון ופוליטיקאים. פרסומות בכל הרשתות וכלי התקשורת מעודדות לקנות מוצרים שרובם מיותרים אשר גורמים נזק לסביבה וכדור הארץ.

אלטרנטיבה למצב הנוכחי היא חינוך להשגת רשת הכוללת את כל האנושות, אשר לא מאפשרת לבודדים להגדיל את הונם על חשבון האחרים. לא תהיה בעלות על רשת זו, אלא כולם שווים בה, בידיעה כי כל אחד ידע כי נזק דרכה מביא נזק לעצמו ולהיפך. 

שינוי המצב הקיים רק תלוי בנו. נלמד להשתמש נכון בצורך האנושי בחיבור ובתקשורת ונעביר את המסרים הנכונים שיהפכו את העולם שבו אנו חיים למקום טוב ובטוח יותר לכולנו. האם בעלי ההון יפסידו במהלך כזה? לא בהכרח, אם יפעלו לטובת רווחת האנושות יצאו גם הם נשכרים.