איך משווים בין קרנות השתלמות שונות?

  • by

התנהלות פנסיונית נחשבת לתורה שלמה ובה תוכלו למצוא מגוון רחב של פרשנים, מחוקקי חוקים ומורי דרך שיעזרו לכם (או יבלבלו אתכם) בכל הדרך אל קרן ההשתלמות או להשקעה הבאה שלכם. אבל כאשר אנו מתעסקים בקרנות השתלמות, חשוב לציין כי ישנם כמה פרמטרים שיכולים להשתנות בהתאם לזהות המשקיע, הגיל שלו, מטרות ההשקעה שהציב לעצמו וכמובן גודל ההכנסה וסכום ההשקעה שבחר. בתקופה שבה סך האפשרויות שלנו הוא כמעט אינסופי, אנו יכולים בהחלט להרגיש בלבול, בעיקר כשנצטרף להשוות בין קרנות ההשתלמות השונות. אז איך אפשר לעשות את זה? מה הדרך הנכונה ביותר לעשות את ההשוואה הזו לפני שאנו לוקחים בה חלק? במאמר הבא. 

השוואת קרנות השתלמות – כמה זה עולה לי?

כפי שאתם יודעים אין דבר שמגיע בחינם וגם ניהול של קרנות השתלמות יכול לעלות לנו לא מעט כסף, במיוחד אם אנחנו לא בודקים את דמי הניהול ואת הפילוסופיה שעומדת מאחוריו. לכן אחד הדברים הראשוני שעליכם לעשות על מנת להשוות קרנות השתלמות, הוא לוודא אל מול המעסיק/מנהל הקרן מה הם התנאים שקיבל מקום העבודה שלכם. הראשון מבין התנאים שחשוב להשוות הוא כמובן דמי הניהול אשר נגבים מכל עובד המפריש לקרן, וככל שסך העובדים אשר מפרישים לקרן יהיה גדול יותר, כך יגדלו הסיכויים שלכם לשלם דמי ניהול יחסית נמוכים. הדבר הזה תקף גם לגודל ההשקעה שצברתם, במידה והגעתם לסכום של מעל ל100 אלף שקלים סכום של דמי הניהול שלכם יהיה נמוך ביחס לקרנות עם חסכונות דלים. 

מדדים טכניים

כל אלו כמובן יהיו תלויים לא רק במקום העבודה שלכם אלא גם בכם במידה ותחליטו להתמקח, ייתכן ומחירי הניהול יוכלו לרדת. עם זאת על מנת להשוות בצורה יעליה קרנות השתלמות חשוב לקחת בחשבון כמה פרמטרים  שונים כאשר הפרמטר הראשון אמור לאמוד את התשואה שאותה עושה הקרן אל מול הסיכונים שאליה היא נחשפת. כמובן שהחלק הזה אינו מדע טילים כי ככל שהתשואה תהיה גבוה יותר ומדד הסיכון נמוך יותר, כך תדעו שהכדאיות להשקעה בקרן זו משתלמת עבורכם. יחד עם התשואה פרמטר הגיל של המפריש לא פחות חשוב, כאשר אנו מדברים על צעירים מתחת לגילאי 30 העדיפות היא לבחור בקרנות המסתמכות על השקעה במניות. אך ככל שהמפריש מבוגר יותר, ההמלצה היא להשקיע כמה שיותר בקרנות אגח, על מנת להימנע מתנודות מיותרות שעלולות לפגוע בתשואה.