שוק תוספי סידן בישראל ובעולם

  • by

השגרה היומיומית שלנו די לחוצה, היא כרוכה בנסיעות מרובות, פקקים, ישיבות ועבודה שלעיתים יכולה להיות סזיפית. כל אלו מובילים רבים מאיתנו לאכול גם בצורה דומה, כאשר אנו מספקים לגוף שלנו אוכל מהיר ומשביע, אבל שלא בכל הפעמים אוכל שכזה גם מעניק לנו את כל הוויטמינים והמינרלים שהגוף זקוק להם.
אל החלל הזה הצטרפו בשנים האחרונות מגוון תוספי סידן, וויטמינים למיניהם אשר אמורים לתת מענה לאותם חסכים. המודעות לתוספים השונים עלתה בשנים האחרונות, גם עם המודעות לכך ועם רבים מהישראלים לתזונה טבעונית או צמחונית. כך קרה ששוק תוספי המזון בישראל גלגל בשנת 2020 קרוב למיליארד שקלים, ובשנת 2018 השוק העולמי גלגל קרוב ל250 מיליארד דולרים!
 אנחנו צללנו לראות מה קורה שם.

מודעות ופיתוחים

שוק תוספי המזון בעולם הסתכם בעבר בתוסף מזון כדוגמת ויטמין D, כיום השוק הולך ומתפתח כאשר מצטרפות עוד ועוד חברות תרופות, כך שתוכלו להשיג כיום כמעט כל סוג של ויטמין כזה או אחר ולעיתים גם בתשלובות של כמה מהם יחד. אך כל הפיתוחים הללו לא התקיימו בתוך חלל ריק, כאשר המודעות לצריכת ויטמינים ותוספים שונים הלכה וגדלה, כך גם המודעות לאנשים הסובלים מאלרגיות מסוימות המצריכות תוספים שונים גדלה גם כן וגם המודעות לאורח חיים בריא יותר משהיה בעבר. בתקופת הקורונה מצאו האוכלוסיות המבוגרות את תוספי התזונה ככלי לחיזוק המערכת החיסונית, ואילו ספורטאים משתמשים היום יותר מבעבר בתוספי חלבון שונים.

בעולם ובישראל

שוק תוספי הסידן הוויטמינים בעולם ובישראל צובר תאוצה, אפשר לראות זאת לא רק מהרווחים אלא הלכה למעשה את אורח החיים הבריא שאותו מאמצים רבים מהישראלים. עם זאת בלא מעט מחקרים שנעשו בקרב צריכת התוספים בידי ישראלים ואוכלוסיות מערביות אחרות, נראה כי אלו לא היו המחירים הגבוהים של התוספים אלא העדפה של צריכה שלהם, על ידי אכילה או שתייה על פני כדורים ואבקות. יחד עם ממצאים אלו עוד עולה כי מרבית האוכלוסיות בהם יש ביקוש לתוספי סידן ודומיהם, ישנה העדפה במרבית המקרים גם למוצרים מקומיים על פני מוצרים מיובאים.