כל הדרך לאומבריה

  • by

ישנם לא מעט אזורים ברחבי העולם ובאיטליה בפרט, אשר יכולים לזכות בצורה די קלה וללא תחרות בתואר "גלוית השנה" או לכל הפחות שומר המסך של השנה. אחד מאותם אזורים הוא ללא ספר אזור אומבריה https://north-italy.co.il/%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%94 איטליה למטייל, המעניק לאלו הצועדים בו לא רק ניגודיות מושלמת בין מגוון הנופים שנוכל למצוא בחבל ארץ זה, אלא גם פריחה מרהיבה ולא מעט אטרקציות שונות ומגוונת. אזור זה באיטליה הינו האזור היחידי שאינו גובל בים, בו נוכל למצוא עיירות שונות ועתיקות, פסטיבלים מטריפים וטעמים איטלקיים במיוחד. המחוז שנחשב לדי קטן מבין מחוזות איטליה נמתח עד לכדי 8450 קמ"ר, ויכול להתאים לטיול שבועי מושלם.

את הנסיעה אל אומבירה נוכל להתחיל מהעיר לאציו השוכנת כ110 ק"מ מהעיר הראשונה במחוז אומבריה
כאשר זמן הנסיעה יכול להתארך עד לשעה וחצי מהעיירה רייטי. באזור זה נוכל להנות מאווירה איטלקית נעימה וסמטאות העיר הוותיקה, אך גולת הכותרת הוא כמובן כביש 4BIS  המוביל אל לאונסה. כביש זה מתפתל לאורך של שעתיים, אליו מתלווה נוף מרהיב המוביל גם להר טרמילינו ומה שהופך כבר את תחילת הדרך לאומבריה למהנה ומרהיבה.

בלאונסה הנחשבת לעיירה די קטנה ונחמדה נוכל להנות משני מלונות מעולים, פיצרייה מצוינת ומשם להמשיך אל כיוון נורצה הנחשבת לעיירה מקסימה ובעלת טעמים קולינריים מרשימים של פטריות כמהין מעולות, נקניקי סלמי טעימים וגבינות מעולות.

כל הטוב שבחבל אומבריה

בנורצה נוכל למצוא אטרקציות טעימות ומעולות אך משם נוכל להתקדם אל כמה מקומות, החל מ"פורסה קמפינה" אשר תוביל אותנו אל דרך מדהימה על הרי הסיביליני הכוללים פריחה מטריפה ובסופה כפר יפיפייה הנמצא בלב ליבו של עמקים מרהיבים. בכפר ישנם פחות אטרקציות אבל עמקים ופריחות משגעות, בהן ניתן לטייל לא מעט שעות. אם נבקש להגיע לעיירה ולא להישאר בכפר, נוכל להגיע אל העיירה ספאלו הנחשבת לבין העיירות היפות של חבל אומבריה. שם נוכל להנות מנופים מרשימים, סמטאות איטלקיות מיוחדות ובתי מלון מעולים.

אם נבקש להתרענן נוכל להתקדם אל אזור אגם טריסמנו, אל העיר אורבייטו שרק יופייה יגרום לכל מטייל לעצור ללילה או אפילו לשניים. שם נוכל לטייל בכיכרות מרהיבות, קתדרלה מדהימה, מדרחוב משופע בחנויות שונות ובעיקר המון צבע ותיירים. העיר אשר מייחדת את עצמה לא רק במדרחוב מעולה, אלא גם בבנייה על בסיס קרמיקה מקומית ויקרה המעניקה אווירה ייחודית ואיטלקית לעיר. מאת נטע גימפל