כמה מרוויח שמאי מקרקעין?

  • by

בעולם של היום דרושים יותר ויותר אנשי "ניתוח", אשר ידעו להכיל כמויות גדולות של נתונים, "להשתלט" עליהם ולעשות בהם די סדר בכדי לתת הערכה עבורם. מקרים שכאלו אינם מסתכמים רק דרך שורה של עסקאות גדולות, הכוללות תאגידים או חברות הייטק שונות אלא גם רכישה של דירה. וכיום כאשר שוק הנדל"ן רותח יותר מתמיד, השכרת שירותים של שמאי מקרקעין יוכל לעזור לנו לקבל הערכה הרבה יותר מדויקת של הנכס אותו אנחנו רוצים לקנות. לכן בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה בביקוש אחר שמאי מקרקעין, ועם הביקוש כמובן גם נשאלת השאלה הכי ישראלית, כמה מרוויח שמאי מקרקעין?

כל הדרך אל שמאות המקרקעין

כשאר מדבור בלימודים של מקצוע כל כך קריטי עבור עסקות ועבור עולם הנדל"ן כלל, חשוב לדעת כי ישנם כמה תנאי קבלה המושתתים בכל מקום בו מלמדים לימודי שמאות. הראשון מבניהם הוא כמובן היער של עבר פלילי מכל סוג, שכן אדם בעל עבר פלילי לא יוכל לשמש כשמאי מקרקעין על פי חוק. שנית כל על המועמד ללימודים אלו חייב להיות גם בעל תואר ראשון המכר על ידי המל"ג, וכמובן להיות מעל גיל 23. אל כל אלו מן הסתם יש להוסיף אל ארבעה עשר בחינות של המועצה לשמאות ארצית, כאשר עם סיומן והצלחה בהן ניתן להפוך לשמאים רשומים ומורשים לעבודה.

כמה מרוויח שמאי מקרקעין עם ניסיון ובלי ניסיון?

כמו כל מקצוע בו נבקש לעבוד ככל הנראה כי בתחילת הדרך לא נהיה מתוגמלים כמו שאנו מבקשים, אותו הדבר כאשר נהיה שמאים ללא ניסיון. בתחילה השכר יכול לנוע בין ששת אלפים שקלים ועד לארבעה עשר שקלים בחודש, כאשר "סקאלת" הניסיון נעה בין 0 שנות ניסיון ועד לחמש שנות ניסיון. עם זאת חשוב לזכור כי במקרים שונים השכר עלול להיות מעט נמוך יותר, אך אל דאגה שכר זה יכול להכפיל עצמו. כך למשל שכר של שמאי בעל ניסיון של מעל לחמש שנים, נע בין עשרת אלפים שקלים לחודש ועד לשבעה עשר אלף שקלים!